Днешният съперник на Левски – пълен с местни, водили са го футболни величия

0
levski andrian kraev

Днес Левски ще изиграе втората си контрола в Дубай. Съперник на „сините“ в емирството ще бъде Ал Кувейт. Тимът е лидер във временното класиране на първенството с 4 точки преднина пред втория Ал Араби. Шампион е на страната 17 пъти, победител в турнира за Купата на Емирството 15 пъти и петкратен носител на Суперкупата на опраната. Ал Кувейт е и трикратен победител в турнира за Купата на азиатската футболна конфедерация.

В момента тимът е воден от местния специалист Мохамад Али, а голяма част от отбора също са кувейтци, като малък колорит вкарват иранец, мароканец, египтянин и тунизиец, пише „Тема спорт“. Ал Кувейт няма известни имена в тима си, но преди години начело са му били футболни величия като Джоф Хърст и Рууд Крол. От началото на 80-те до средата на 90-те години треньори на Ал Кувейт са англичани – вече споменатият световен шампион, Алан Джоунс и Джон Картрайд. Но и тримата не печелят титлата. Сега тимът е воден от кувейтски специалист, но преди това клубът често се е доверявал на чужденци.