Начало Екстремни спортове Дизела с ново изумяващо постижение, пак записа рекорд!

0
1394124 585785591458072 1241743361 n
-
-

Неуморният планински бегач Кирил Николов постигна нова победа, и то с изумяващ резултат. Дизела успя да спечели „Балкан рън“ при дебютното си участие в 19-километровата надпреварата от Калофер до връх Ботев (през хижа Рай).

Николов достигна пръв до първенеца на Стара планина – извисяващият се на 2376 метра надморска височина връх Ботев, поставяйки рекорд на тежкото трасе.

Дизела финишира за 2 часа, 1 минута и 2 секунди. Второто място зае европейският шампион – биатлонистът Владимир Илиев (2:06.35 ч.), а трети – големият талант Александър Спасов (2:18.01 ч.).

„За първи път участвам в „Балкан рън“, но трасето не ми е непознато, защото и друг път съм минавал по тези пътеки. Спонтанно взех решение да участвам като част от подготовката ми. Дълго време влачих една контузия, до последно не бях сигурен как ще е… Но пък явно съм си починал достатъчно, защото се чувствах добре. Получи се супер тренировка. Благодарение също така на това, че Владо Илиев беше участник, се получи този добър резултат – рекорд на трасето“, коментира Дизела.

Първа при дамите е Елена Димитрова. В планинското колоездене по черния път близо 40 км до Ботев връх победител е Димитър Михайлов, а при дамите – Ивета Алексиева.

„Слънчево и горещо на старта в Калофер и до хижа Рай, облаци, студ, мъгла, вятър, дъжд, едра градушка на финала на Ботев връх – имаше от всичко в първия кръг за сезона от веригата състезания по планинско бягане и колоездене „Five Mountains“ на Сдружение „Маратон“. Важното е, че проявата завърши без инциденти, а над 150-те участника останаха изключително доволни и въпреки умората и студа финишираха на върха с широки усмивки“, oтчетоха организаторите от Сдружение „Маратон“.