Директор бележи за победата на Спортист над Литекс

0
-
-

Спортист Своге постигна трудна, но изключително важна победа срещу Литекс с 1:0. Единственото попадение в срещата реализира капитанът  и играещ изпълнителен директор Борислав Стойчев в 83-ата минута. Той засече топката с глава след центриране от ъглов удар. Така Спортист събра 35 точки в класирането и дели 3-4 място с Лудогорец II.

Първото полувреме премина без много сериозни голови опасности. Футболистите на Ивайло Василев контролираха ситуацията на терена, но не успяха да застрашат сериозно вратата на Илия Шаламанов. Стефано Кунчев пък се наложи да спасява вратата си при една от контраатаките на гостите от Ловеч.
Второто полувреме започна с натиск на Спортист и няколко интересни атаки, които обаче не завършиха с голови положения.
Първият жълт картон в срещата съдията показа в 50-ата минута, когато официално бе предупреден треньора на гостите Стоян Ставрев.
В 51-ата минута Литекс създаде най-чистото голово положение до този момент. Радослав Живков се озова сам срещу вратаря Стефано Кунчев, стреля, но стражът на „шоколадите“ успя да предотврати сигурно попадение.
В 70-ата минута гредата бе верен помощник на стража на гостите. След центриране от ъглов удар топката стигна до Томи Костадинов, който отигра с глава, но я изпрати в десния стълб на вратата на ловчанлии.
Малко по-късно Джулио Чарлов стреля опасно, но изпрати топката в аут.
В 83-ата минута Спортист все пак поведе. Следз центрине от ъглов удар капитанът Борислав Стойчев засече топката с глава и реализира.
Две минути по-късно Валентин Йосков пропусна да затвори мача. Той се озова сам срещу вратаря, но Шаламанов спаси.
В последната минута на двубоя Стефано Кунчев направи чудесно спасяване след центриране в наказателното поле и така резултатът се запази.