Димитровград удари Асеновец за първа пролетна победа

0
chernomoretz dimitrovgrad (1)
- -

ФК Димитровград 1947 започна с победа втория дял от първенството.

На стадион “Миньор” домакините се наложиха над отбора на ФК Асеновец 2005 с 2:0 в среща от 20-ия кръг на Югоизточната Трета лига.Домакините започнаха добре мача и на бързо направиха няколко удара.

В 15-та минута Филип Сантов изпълни отлични пряк свободен удар и от около 25 метра прати топката неспасяемо в мрежата на гостите.
Атаките зa домакините продължиха и това даде резултат, след като новото попълнение Христо Христов направи резултата 2:0.Вълчан Чанев игра с глава след корнер и Митко Алексиев довкара топката, но страничния съдия маркира засада.

През втората част имаше положения и пред двете врати. Янко Георгиев направи отлично спасяване в края на мача.

До други опасности пред вратата на домакините не се стигна. Гостите имаха претенции за дузпа, като исканията им бяха неоснователни. В края на мача в игра за Димитровград се завърна Генади Желев, който дълго време лекуваше контузия.