Димитровград с класика срещу дубъла на Берое

0
chernomoretz dimitrovgrad (16)

ФК Димитровград 1947 победи категорично гостуващия отбор на Берое 2 Стара Загора с 3:0. Това се случи в среща от 24-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

След този мач домакините са 5-и с 43 точки, а гостите 19-и с 15 точки.Първи шанс за гол имаше Григор Георгиев, който във втората минута стреля покрай страничната греда. Куп положения имаха и Димитър Алексиев, Мирослав Илиев и Христо Христов от домакините. Не бяха отсъдени и две 100-процентови дузпи. Първо защитник на гостите спря топката с ръка в наказателното, а по-късно Филип Сантов бе съборен в наказателното поле.

В 50-тата минута Филип Сантов центрира от фаул, а Дамян Чаушев чукна топката пред вратаря на гостите и я изпрати в мрежата на гостите за 1-0.В 60-тата минута отново след центриране гостите изчистиха топката, Габриел Георгиев я върна в наказателно поле и Дамян Чаушев отново с левия крак отбеляза за 2-0.В 75-тата минута Даниел Йовчев направи резултата класически.

В края на мача в игра се включи капитанът Васил Сантов, който дълги месеци лекуваше контузия.