Димитър Евтимов прати ЦСКА-София на финал за Купата на България след уникална драма с дузпи

0
Снимка: cska.bg
-
-

Димитър Евтимов прати ЦСКА-София на финал за Купата на България, след като направи две решаващи спасявания при изпълнението на дузпите. Славия шокира „червените“, след като до 12-ата минута заличи тяхното предимство от първия полуфинал след голове на Тони Тасев и шедьовър на Иван Минчев. Редовното време завърши при този резултат и след 2:2 в общия се стигна до продължения, а след това и до дузпи. При тях „червените“ се оказаха по-точни и спечелиха със 7:6. Общо двата отбора изпълниха 16 дузпи.

Първата чудесна възможност за гол дойде в 3-ата минута, когато Федерико Варела центрира към Жорди Кайседо от дълбочина. Еквадорецът успя да се измъкне от защитата в бяло и да стреля от няколко метра. Вратарят на гостите Светослав Вуцов обаче направи страхотно спасяване и изби топката в ъглов удар.

Славия поведе с 1:0 в 8-ата минута, когато Радослав Кирилов получи много добър пас отляво, надбяга Томас Лам, след което подаде към Тони Тасев, който бе оставен сам на празна врата и отблизо не пропусна да вкара топката във вратата на Димитър Евтимов.

Славия успя да шокира ЦСКА-София в 12-ата минута, когато вкара втори гол във вратата на Димитър Евтимов. Иван Минчев вкара много красив гол във вратата на „червените“. Минчев с удар от около 30 метра прати топката под напречната греда на излезлия малко напред Евтимов.

ЦСКА-София можеше да върне бързо един гол във вратата на Славия. В 15-ата минута Тибо Вион центрира в наказателното поле на Славия, където Жорди Кайседо бе оставен непокрит и стреля с глава, но Светослав Вуцов успя да направи феноменално спасяване и да извади топката от голлинията. Въпреки намесата на Вуцов, ситуацията бе разгледана с ВАР, защото останаха съмнения, че топката е преминала голлинията, но бе установено, че топката не е преминала голлинията с целия си обем.

Минута преди края на първата част Минчев стреля остро от ъглов удар, но Евтимов внимаваше и спаси.

Последва контраатака на „червените“, но Жорди Кайседо стреля неточно, след като получи подаване от Гарсез.

Славия направи много голям пропуск в 66-ата минута. „Белите“ не се възползваха от много груба грешка на вратаря Димитър Евтимов, който излезе много неразчетено на около 20 метра от наказателното си поле. Той игра с топката, но не я изчисти добре и тя стигна до Йон Бакеро. Нападателят на Славия веднага стреля, но топката мина покрай опразнената врата на ЦСКА-София.

Димитър Евтимов се наложи да се намесва в 77-ата минута и да отразява опасен удар на Крис Добрев.

ЦСКА-София направи много голям пропуск в 90-ата минута, когато Греъм Кери центрира много добре от ъглов удар. Мено Кох стреля с глава, насочвайки топката към вратарското поле на Славия. Там Карло Мухар също игра с глава, но от 2-3 метра прати кълбото над напречната греда.

Така общият резултат от двата полуфинални мача стана 2:2 и се стигна до продължения.

В 102-ата минута Радослав Кирилов проби по левия фланг и стреля с десния крак, но защитник на домакините блокира удара му.

ЦСКА-София изпусна много добра възможност в 111-ата минута, когато Йоан Баи подаде към Греъм Кери в наказателното поле на Славия, но ирландският футболист не успя да уцели топката и пропусна страхотен шанс да вкара във вратата на Светослав Вуцов.

Три минути по-късно Йоан Баи центрира в наказателното поле на Славия, но Жорди Кайседо не успя да засече топката и Светослав Вуцов я улови.

В 120-ата минута последва центриране в наказателното поле на Славия, където се стигна до сериозен сблъсък между Светослав Вуцов и Йоан Баи. Наложи се влизането на лекарските екипи на двата отбора. Дори линейка се наложи да влезе на терена, за да бъде качен Баи.

В крайна сметка ЦСКА и Славия не излъчиха победител след 120 минути игра и се стигна до изпълнение на дузпи.

Греъм Кери вкара първата дузпа – 1:0 за ЦСКА-София.

Георги Вълчев вкара за Славия – 1:1 Вълчев вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Димитър Евтимов.

Карло Мухар вкара за 2:1 за ЦСКА-София. Той прати топката в долния ляв ъгъл, а Вуцов се хвърли вдясно.

Димитър Стоянов реализира за 2:2. Той вкара топката в центъра на вратата.

Амос Юга вкара за 3:2. Той вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата, докато Светослав Вуцов отново се хвърли вдясно.

Людовик Соареш е точен за 3:3. Той вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата на Евтимов, който нямаше никакви шансове да се намеси.

Томас Лам вкара за 4:3 за ЦСКА-София, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Вуцов.

Мартин Петков е точен за 4:4, пращайки топката в десния ъгъл на вратата на ЦСКА-София.

Жорди Кайседо със силен шут вкара за 5:4. Еквадорецът прати топката в средата на вратата.

Венцислав Керчев вкара за 5:5. Той прати топката в центъра на вратата.

Асен Дончев вкара за 6:5 за ЦСКА-София, пращайки топката силно под напречната греда.

Крис Добрев вкара за 6:6, като Димитър Евтимов отново не хвана ъгъла.

Мено Кох прати топката в аут. Защитникът стреля високо над напречната греда.

Николаевич пропусна седмата дузпа за Славия. Той стреля вдясно, а Евтимов спаси.

Брадли Мазику вкара осмата дузпа за ЦСКА-София – 7:6.

Камело Нгуена пропусна за Славия. Димитър Евтимов спаси дузпата и прати ЦСКА-София на финал.

ЦСКА-София е на финал, където ще се изправи срещу Лудогорец или Левски.