Деян Дичев направи паметен дебют, стана шампион на детския турнир по кикбокс

СНИМКИ: СК Аякс

Талантливото момче надви съперника си с технически нокаут във втория рунд и безапелационно спечели златото при 7-8 годишните, в категория до 27 кг.

Синът на дългогодишния състезател по кикбокс, европейски и многократен републикански шампион и настоящ треньор на СК Аякс Йордан Дичев умело върви по стъпките на баща си. Деян Дичев направи паметен дебют на детския турнир по кикбокс в стил лоу кик, който се проведе от 2-и до 4-и септември във Варна и вече е шампион. Това съобщиха днес, 5 септември, от спортния клуб, цитирани от Flagman.bg.

Талантливото момче надви съперника си с технически нокаут във втория рунд и безапелационно спечели златото при 7-8 годишните, в категория до 27 кг. „Много съм доволен, че синът ми тръгва по моя път. Има огромно желание да тренира и много голям потенциал“, не скри гордостта си Йордан Дичев.

Паралелно с детския турнир, от 2-и до 4-и септември се проведе и Републиканското първенство по кикбокс в стил лоу кик. В престижната надпревара взеха участие близо 200 състезатели от 33 клуба. Бургаската гордост СК „Аякс“ се яви с четирима представители и се завърна с четири медала – два сребърни и два бронзови.

Вицешампион при 13-14 годишните, в категория 63,5 кг стана Ленко Георгиев. При жените, в категория до 48 кг стана Петя Петкова. При 10-12 годишните, в категория до 45 кг бронзови медалисти станаха Виктор Веригов и Васил Желев. И двамата треньори на СК „Аякс“ Йордан Дичев и Владимир Миляков са доволни от представянето на своите възпитаници.