Дея удари Хектор в драма

0
4fbad0fc 13df 4d62 b92b e8b457c05d74 (1)

Волейболистките на Дея спорт (Бургас) постигнаха 4-а победа в „Демакс“ лигата при жените. Воденият от Антон Петров тим надделя като домакин над Хектор (София) с 3:2 (25:18, 24:26, 25:23, 21:25, 15:8) в последния мач от 11-ия кръг на шампионата, игран тази вечер.

По този начин Дея спорт е на 5-о място във временното класиране с 4 победи, 7 загуби и 12 точки, а Хектор е на предпоследната 7-а позиция с едва 1 победа, 10 загуби и 6 точки. В следващия кръг бургаският тим гостува на шампиона Марица (Пловдив), докато Хектор ще играе с Левски.

Бургазлийки стартираха ударно в първия гейм с 4:0, след което продължиха да диктуват играта и поведоха след убедителното 25:18. Във втората част играта бе равностойна, но все пак гостенките от Хектор успяха да я измъкнат след 26:24 и да изравнят геймове. В третия гейм ситуацията се повтори, но този път домакините от Дея спорт съумяха да го спечелят с 25:23 и да поведат отново.

Момичетата на Антон Петров имаха сериозна преднина и в четвъртия гейм от 20:12, но допуснаха равенство при 21:21, след което и обрат за 25:21 за Хектор и 2:2. В решаващия тайбрек доминацията на на Дея спорт бе видима и домакините се поздравиха с победата след 15:8 и 3:2.