Дея срази Добруджа 07

0
deq 38

Носителите на Money+ Купа България 2024 от Дея спорт (Бургас) продължават да са еднолични лидери в Efbet Супер Волей. Воденият от Франческо Кадеду тим надигра категорично като гост Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:20, 25:16, 25:23) в мач от 13-ия кръг на първенството, игран тази вечер пред над 500 зрители в зала „Добротица“.

Така бургазлии остават начело във временното класиране с 12 победи, 1 загуба и 35 точки. Добруджа пък е на предпоследното 11-о място с едва 3 победи, 10 загуби и 11 точки.

В следващия 14-и кръг Дея спорт приема коравия тим на Берое 2016 (Стара Загора) докато добричлии са гости на шампиона Нефтохимик 2010. Срещите са съответно в събота (3 февруари) от 19,00 часа и в петък (2 февруари) от 18,30 часа.

Дея спорт доминираше напълно от самото начало на срещата, като поведе с 2:0 гейма без особени проблеми. Третата част беше най-оспорвана, но все пак бургазлии устояха и спечелиха чисто след 25:23 и 3:0.

Най-резултатен за Дея спорт бе бразилецът Лукаш Мадалос с 11 точки (3 аса, 80% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане – +6), а Стефан Чавдаров завърши с 9 точки (1 блок, 1 ас и 58% ефективност в атака – +7) за победата.

За домакините от Добруджа Маркус Уускари реализира 18 точки (2 аса и 48% ефективност в атака – +6), а Николай Иванов приключи с 15 точки.