Дея с фантастичен обрат срещу ЦСКА,започна с победа плейофите!

0
deq 42

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) поведоха в четвъртфиналната серия в efbet Супер Волей. Воденият от Франческо Кадеду тим надделя над ЦСКА с 3:2 (20:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:11) след пълен обрат в първата среща помежду им, изиграна в зала „Младост“ в морския град.
Вторият двубой е на 6 април (четвъртък), от 18:00 ч. в зала „Васил Симов“. Играе се до две победи от три мача.

Стартов състав:

Дея: Георги Братоев, Стефано Патриарка, Тодор Вълчев, Николай Учиков, Валентин Братоев, Стефан Чавдаров, Мартин Иванов – либеро (Самуил Вълчинов, Димитър Василев, Денис Чавдаров);

ЦСКА: Владимир Станков, Димитър Димитров, Александър Симеонов, Симеон Александров, Тодор Костов, Иван Михал, Добромир Иванов – либеро (Ивайло Стефанов, Делчо Раев).

Бургазлии имаха доста колебания в играта си в първите две части и това повлия. За сметка на това козът на „армейците“ бе атаката на Димитър Димитров.Впоследствие Дея се мобилизира и показа съвсем различно лице, намалявайки пасива си. Решителният четвърти гейм бе доста интригуващ, изпълнен с много интересни моменти, характерът на бургазлии и по-малкото грешки обаче доведоха мача до тайбрек.

Най-резултатен бе Валентин Братоев с 24 точки (3 аса, 2 блокади), 19 точки добави Николай Учиков (2 аса, 1 блокада). Със 17 точки се отчете Тодор Вълчев (2 аса). За съперника Димитър Димитров бе над всички с 29 точки (2 аса, 1 блокада), с 11 точки приключи Иван Михал (4 блокади).