Дея прегази Монтана

0
deq 1

Дея спорт се наложи над Монтана с 3:0 (25:19, 25:21, 25:15) като домакин в 13-ия кръг от мъжкото волейболно първенство в зала „Младост“. Тимът от Бургас не остави съмнение в превъзходството си, като в нито един момент не бе застрашен. Монтана успя да бъде по-равностоен единствено във втория гейм, но след него тимът на треньора Франческо Дадеду се наложи убедително с 25:15 в третия. С трите точки Дея спорт изпревари точно Монтана в класирането и вече е на пето място.

В другия мач Добруджа 07 победи Славия също с 3:0 (25:13, 25:9, 25:16). Превъзходството на добричлии в първите два гейма бе осезаемо, като „белите“ направиха едва 22 точки. В третия Добруджа остави съперника си от София на 16 точки.

Най-резултатен за домакините бе Жулиен Георгиев с 16 точки, с 14 остана Леон Тончев. За Славия Васил Николов отбеляза 5 точки.

С успеха Добруджа се изкачи до десето място в класирането, а Славия остава на последната, 12-а позиция.