Дея пречупи ЦСКА в София за победа №13

0
deq levski 14

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) записаха 13-а победа в efbet Супер Волей, след като надделяха над ЦСКА с 3:2 (25:23, 18:25, 25:18, 20:25, 16:14) в среща от 19-и кръг, изиграна в зала „Васил Симов“.

Воденият от Франческо Кадеду тим е на пета позиция в таблицата с 39 точки (13 победи, 6 загуби), „червените“ са трети с 41 точки (14 победи, 5 загуби). Така Дея взе реванш за поражението от осми кръг с 2:3 гейма и нанесе второ поредно поражение на „армейците“.
Двубоят бе изпъстрен с редица интригуващи моменти и обрати. Двата отбора дадоха всичко от себе си, за да се получи очакваното дерби, като лидерството се сменяше до последната минута. Дея имаше преднина в решаващия гейм, но успя да се измъкне от ситуацията с характер и се поздрави с успеха.

MVP стана Стефано Патриарка (Дея спорт).
Най-резултатен бе Николай Учиков с 21 точки (2 аса), с 13 точки завърши Стефано Патриарка (1 ас, 2 блокади). 12 точки добави Валентин Братоев (1 ас, 1 блокада). За съперника Димитър Димитров бе над всички с 35 точки (7 аса, 1 блокада), 16 точки добави Тодор Костов (4 блокади), но усилията им не бяха достатъчни за успех.

Олимпиакос и Везенков с победа №17 в Гърция(ВИДЕО)