Дея победи Нефтохимик в здраво бургаско дерби

0

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) завърши като първенец в есенния дял на шампионата в efbet Супер Волей, след като се наложи над градския си съперник Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (25:19, 25:18, 21:25, 25:18) в мач от 11-и кръг, изигран в зала „Младост“ в морския град.

Воденият от Андрей Николов тим е лидер в таблицата с 29 точки (10 победи, 1 загуба), Нефтохимик е пети с 19 точки (6 победи, 4 загуби) и мач по-малко.

В следващия кръг, който стартира на 24 януари (сряда), Дея среща Раковски-1964 (Севлиево). Нефтохимик се изправя срещу Пирин в Разлог.

Стартов състав:

Дея спорт: Георги Братоев, Николай Учиков, Валентин Братоев, Николай Николов, Теодор Тодоров, Лукас Мадалоз, Мартин Иванов – либеро (Димитър Василев, Закари Паланкай-Омошеби);

Нефтохимик: Стилиян Асенов, Венцислав Рагин, Светослав Станков, Бранимир Грозданов, Красимир Георгиев, Розалин Пенчев, Симеон Добрев – либеро (Денис Чавдаров, Стеван Симич, Иван Раич, Венелин Кадънков, Виктор Недялков, Ясен Петров)

Успехът бе първи исторически за Дея в съперничеството между двата тима. До момента Нефтохимик имаше шест успеха над противника.

Блокадата бе ключов елемент за успеха на Дея. Воденият от Андрей Николов доминираше и на сервис, също така допусна и по-малко грешки в сравнение със съперника.

Срещата тръгна равностойно за двата тима, след което Нефтохимик взе превес (6:3). Момчетата на Атанас Петров владееха положението до 13:8, постепенно Дея набра инерция и вкара интрига. Домакините обърнаха резултата и продължиха да доминират, повеждайки в мача.

Вторият гейм започна идентично, но Дея направи обрат доста по-рано – след осмата точка, като диктуваше ситуацията в следващите минути. Така Георги Братоев и съотборниците му увеличиха аванса си в мача.

Нефтохимик взе лидерството от началото на третата част и го запази през цялото време. След 13:19 съперникът успя да намали до 16:19, но не се случи нищо повече. Състезателите на Атанас Петров влязоха в серия и продължиха доминацията си. В ключовите моменти воденият от Андрей Николов тим скъси отново дистанцията, но не можа да преодолее шампионите. Така пасивът им бе намален.

В решителната четвърта част двата тима бяха равностойни до деветата точка, след което Дея се откъсна и постепенно взе лидерството. Нефтохимик натрупа грешки и това оказа своето влияние. Така Дея се поздрави с успеха след 25:18 и крайното 3:1 гейма.