0
deq lukoil neftohimik 16
-
-

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) записаха седма победа в efbet Супер Волей, след като се наложи над Берое 2016 (Стара Загора) с 3:1 (17:25, 25:17, 25:22, 25:17) в мач от 12-и кръг на първенството, изигран в зала „Иван Вазов“.

Воденият от Франческо Кадеду тим победи противника за втори път в рамките на десет дни, след като в турнира за Купата на България надделя със същия резултат.

Бургазлии се изкачиха на шесто място в таблицата с 23 точки (7 победи, 5 загуби), старозагорци заемат седмата позиция с 22 точки (7 победи, 5 загуби).

Спас Байрев отсъства от състава, на негово място старши треньорът Мирослав Живков гласува доверие на младия Стоян Димитров. Специалистът даде шанс за изява на по-голямата част от състезателите си.

От друга страна, това бе първи двубой от шампионата за новия треньор на Дея Франческо Кадеду.

Стартов състав:

Берое: Алексей Землянко, Венцислав Рагин, Стефан Иванов, Руси Желев, Константин Нечев, Стоян Димитров, Кристиян Петров – либеро (Денимир Димитров, Кирил Красневски, Милослав Димов, Иван Дамянов).

Дея: Георги Братоев, Стефано Патриарка, Тодор Вълчев, Николай Учиков, Валентин Братоев, Стефан Чавдаров, Мартин Иванов – либеро (Денис Чавдаров, Самуил Вълчинов, Димитър Василев);

В първата част беройци надделяха над съперника с блокада, атаката и посрещането им също бяха с добри показатели. Бургазлии допуснаха повече непредизвикани грешки. Впоследствие обаче играта се обърна – Дея пое във възходяща линия, която се запази и бе на лице и в следващия гейм. Ключовите минути бяха напрегнати, но тимът от морския град остана стабилен.

Решителният четвърти гейм бе белязан от доминацията на бургазлии, но и от червения картон на Георги Братоев.

Гостите тръгнаха силно (3:1 и 5:3), но допуснаха противника да изравни и да обърне. В следващите минути състезателите на Мирослав Живков бяха доминиращи и спечелиха частта лесно.

Вторият гейм показа съвсем различно лице на Дея – амбициозният бургаски тим поведе ударно (4:1) и запази водещата си роля до самия край. Резултатът бе изравнен след 25:17.

Третият гейм стартира с няколко грешки на домакините от атака и начален удар, което обърна развоя на страната на бургазлии (4:1). Те продължиха да владеят положението и след това, като поддържаха темпото стабилно и не допуснаха да бъдат преодоляни, въпреки опитите на съперника да стопи преднината. Така момчетата на Франческо Кадеду поведоха в мача с 2:1 гейма.

В решителната четвърта част играта тръгна равностойно (3:3), след което Дея дръпна в резултата. При 10:5 капитанът на бургаския тим Георги Братоев получи червен картон за бурна реакция след съдийско отсъждане. Постепенно нивото на играта спадна, дистанцията се скъси. Волейболистите от морския град обаче набраха инерция и отново увеличиха преднината. До края Дея дирижираше положението. Два аса на Тодор Вълчев бяха черешката на тортата в ключовите минути, а грешките на противника сложиха край на двубоя.

MVP на двубоя стана Николай Учиков, който бе и най-резултатен с 14 точки (1 блокада). С 11 точки приключи Тодор Вълчев (2 аса, 2 блокади), 10 точки добави Валентин Братоев. За съперника Стефан Иванов бе над всички с 16 точки (1 ас, 1 блокада), 12 точки добави Стоян Димитров (1 блокада).

Източник: bgvolleyball.com