Дея допусна изненадваща загуба във Варна

0
deq 28
-
-

Волейболистите на Черно море (Варна) завързаха серията с Дея спорт (Бургас) в 1/4-финалните плейофи на efbet Супер Волей.

Варненци приземиха победителите в редовния сезон и носители на Купата на България с 3:2 (16:25, 25:14, 16:25, 25:23, 15:12) във втората 1/4-финална среща, която се игра в зала „Христо Борисов“ пред 240 зрители.

Така полуфиналистът ще бъде решен от трети двубой, на 28 март (четвъртък) – в 19:00 часа в зала „Младост“ в Бургас.

Бургазлии спечелиха първия мач на свой терен с 3:1, в зала „Младост“.

Варненци продължават борбата, като са изпълнени с амбиции за успех. На свой терен играят силно, като ще се опитат да използват домакинския фактор за да повалят Дея и да вкарат серията в трети решителен мач.

Волейболистите на Дея успяха да поведат в резултата със 7:5 в началото на двубоя. Бургазлии поведоха с 8:5 и Пламен Христов взе прекъсване за Черно море. Преднината на възпитаниците на Франческо Кадеду нарасна на 5 точки при 15:10. Успешната игра на Георги Братоев и съотборниците му продължи – 18:11. Лукас Мадалос атакува успешно от зона 2 и бургазлии поведоха с 23:12. Ас на Стефан Чавдаров и геймбол при 24:13. Дея спечели първата част 25:16.

Домакините от Черно море стартираха отлично във втората част и поведоха с категоричното 7:1. Варненци дръпнаха с 10:4. Николай Учиков замени Лукас Мадалос в състава на Дея. Постепенно бургазлии изравниха играта и намалиха разликата само на 2 точки при 9:11. Николай Учиков сгреши начален удар – 10:13. Успешна атака на Николай Учиков – 12:13. Грешка на бургазлии даде аванс от 4 точки на Черно море при 18:14. Валентин Братоев атакува в аут и Черно море спечели втората част с 25:14.

Мирослав Градинаров изведе Черно море напред в третата част с 2:0. Николай Учиков атакува мощно по диагонала от зона 2 и Дея поведе с 4:2. Мирослав Градинаров атакува в аут и бургазлии поведоха с 8:4. Пламен Христов взе прекъсване за Черно море. Последваха още 3 поредни точки за носителите на Купата на България. Дея поведе с 12:5. Симеон Топузлиев се появи в игра за домакините. Преднината на бургазлии нарасна до 14:7. Лукас Мадалос атакува над блокадата по правата от зона 4 за 18:10. Бургазлии дръпнаха убедително с 23:15. Дея спечели третата част с 25:16.

Победителите в редовния сезон от Бургас поведоха с 5:2 в началото на 4-ия гейм. последваха 3 поредни точки за домакините и равенство при 5:5. Георги Братоев и съотборниците му отново поведоха с 3 точки при 9:6. Стефан Чавдаров атакува успешно в центъра за 13:11. Гостите успяха да вземат аванс от 3 точки при 16:13. Пламен Христов взе прекъсване за Черно море. Домакините успяха да изравнят при 18:18 и дори ад поведат при 19:18 и 20:19. Блокада на Лукас Мадалос възстанови равенството при 20:20. Варненци успеха да поведат с 2 точки при 23:21. Симеон Димитров изведе домакините до геймбол при 24:21. Теодор Тодоров атакува мощно в центъра за 23:24. Блокада на Маркус Кеел донесе успеха на Черно море в четвъртата част с 25:23.

Лукас Мадалос атакува успешно по блокадата от зона 2 и 3:3 в началото на тайбрека. Симеон Димитров изведе Черно море напред с мощна атака от зона 4 – 5:4. Лукас Мадалос не трепна в атака за равенство 5:5. Равенството се запази до 7:7. Последваха 3 поредни точки за Черно море и 10:7. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Варненци дръпнаха с 12:9. Лукас Мадалос намали до 10:12. Нова мощна атака на Лукас Мадалос по правата – 11:12. Пламен Христов взе прекъсване за Черно море. Варненци записаха още 1 точка – 13:11. Франческо Кадеду взе нова прекъсване за бургазлии. Теодор Тодоров атакува мощно в центъра – 12:13. Мирослав Градинаров атакува по диагонала от зона 2 и изведе домакините до мачбол при 14:12. Симеон Димитров донесе победната точка на Черно море в тайбрека с 15:13 и в мача с 3:2 гейма.