Децата на Пирин нанесоха първа загуба на Левски (СНИМКИ)

0
29133647 2038618526404897 6970685101969506304 n
-
-

Децата на Пирин Благоевград нанесоха  първа загуба на Левски в първенството на Елитната Югозападна U15 група. В мач от отложения 19-и кръг  децата  от Благоевград  водени от Радослав Митревски се наложиха като домакин с 2:0. Срещата се игра на базата в село Рилци.

29187313 2038618416404908 5057189842031476736 n

До момента „сините“ не бяха допуснали дори равенство, те бяха инкасирали само 6 гола в първенството. И двата отбора имаха своите възможности. Много добър мач направи стражът на Пирин Александър Марковски, които запази вратата си суха след страхотни спасявания.

29176893 2038618926404857 1857063641686212608 n

Головете падаха след почивката. В 55-ата минута Александър Митов откри след самостоятелен пробив от центъра. Десетина минути по-късно Кръстьо Банев атакува отляво, влезе в наказателното поле и от малък ъгъл отбеляза втория гол.

Въпреки загубата Левски остава на върха в класирането с актив от 54 точки, ЦСКА-София и ДИТ имат по 48, а Пирин заема шеста позиция с 35 точки.