0
kiril despodov
-
-

ПАОК се наложи с 2:1 над Панатинайкос в мач от футболния елит на Гърция. В герой за победителите се превърна Кирил Десподов, който реализира и двете попадения. Със спечелените 3 точки ПАОК събра 47 и се изкачи на върха в класирането, на 2 пред АЕК и на 3 пред днешния си съперник.

В 38-ата минута Константино Кулиеракис засече с глава центриране от фал и прати топката в мрежата. ВАР обаче привика главния съдия Рохит Саги да прегледа ситуацията, след което голът бе отменен заради засада.

ПАОК поведе в 43-ата минута. Десподов получи пас от Тайсон, напредна, нахлу в наказателното поле и с шут в далечния ъгъл се разписа за 1:0.

Панатийнайкос изравни в 51-ата минута. Бакасетас бе съборен в наказателното поле на съперника. Съдията остави играта да продължи, но няколко минути след това тя бе прекъсната, за да може Рохит Саги да отиде до монитора и да прегледа още веднъж положението, след което той отсъди дузпа. От бялата точка Анастасиос Бакасетас бе точен за 1:1.

В 54-ата минута гол на Томас Мург бе отмене заради засада.

120 секунди по-късно ПАОК стигна до победата. Тайсон намери в наказателното поле Кирил Десподов, който бе точен за втори път в мача, оформяйки и крайното 2:1.