Десподов с изумителен мач в Гърция! Повали и тима и на Илиан Илиев-младши

0
DESPODOV NOVA

ПАОК разгроми Кифисиас с 6:0 като гост в мач от 15-ия кръг на гръцката Супер Лига. Кирил Десподов изигра цял мач за „двуглавите орли“, като се отчете с гол и три асистенции, докато Илиан Илиев-младши се появи в 82-рата минута за домакините.

Това бе последен мач за двата тима за календарната 2023 година. ПАОК събра 35 точки и ще посрещне 2024 година като лидер във временното класиране. Кифисиас се намира на предпоследното 13-о място с едва 11 точки.

В 13-ата минута Янис Консантелиас оползотвори асистенция на Томас Мург за 0:1. Четвърт час по-късно започна и шоуто на Кирил Десподов. Българинът асистира на Брандън Томас в 28-ата минута, а в 34-ата собственоръчно покачи на 3:0 в полза на ПАОК.

Второто полувреме започна отлично за ПАОК и Десподов. В 52-рата минута родният национал намери Мург, който вкара четвърти гол за гостите. Кирил Десподов оформи хеттрика си от асистенции в 72-рата минута, когато подаде на Магомед Оздоев. В 88-ата минута Теохарис Цингарас вкара за крайното 6:0 в полза на ПАОК.