Десподов отново наказа Панатинайкос(ВИДЕО)

0
-
-

ПАОК спечели дербито с Панатинайкос с 3:2 в двубой от втория кръг на шампионския поток в гръцкото първенство. С победата „черно-белите“ събраха 63 точки и вече са лидери, но вторият АЕК е с мач по-малко. „Детелините“ пък остават трети с 59 пункта.

Още във втората минута Кирил Десподов откри резултата, след като беше намерен с центриране по земя. Българинът засече подаването с едно докосване и заби топката право в ъгъла.

След половин час игра обаче Бернард изравни резултатат с хубав удар от въздуха, но осем минути по-късно Брандън Томас отново даде аванс на „гробарите“.

В заключителните минути Себастиан Паласиос от Панатинайкос беше изгонен за умишлена игра с ръка в наказателното поле. Дузпата изпълни Стефан Шваб, който не трепна и успя да се разпише.

В добавеното време Бернард върна още един гол, но за повече нямаше време и ПАОК записа победа в дербито.

Последната среща в първенството между тези съперници завърши 2:1 в полза на „гробарите“, а тогава отново Десподов беше герой, като вкара и двата гола за своя тим.