Десподов и Щурм изпуснаха шампиона

0
-
-

Щурм Грац станаха едва вторият тим в австрийската Бундеслига, който през сезон 2019/2020 успя да си тръгне с точки от двубой срещу лидера и шампион Залцбург. В 11-ия кръг на шампионата Щурм дори може да съжалява, че изпусна домакинска победа, след като срещата завърши 1:1.

Българският национал Кирил Десподов този път започна като резерва, което беше продиктувано от подчертано дефанзивния подход на Нестор Ел Маестро. Наставникът подреди своя тим в 5-4-1, което не изглеждаше лишено от смисъл предвид противника, отбелязал 46 гола в предишните си 10 шампионатни двубоя.

Съвсем в унисон с плановете на специалиста „черно-белите” откриха резултата в 17-ата минута. Точен беше бранителят Иван Любич, а това определено направи следващите минути по-интересни.

Щурм успя да опази аванса си до почивката, а през втората част Десподов се появи на терена в 69-ата минута за сметка на хвърлилия доста сили Торстен Рохер.

Положенията и пред двете врати съвсем не липсваха, а в 73-ата Залцбург все пак успя да изравни чрез 19-годишния Секу Койта.

Във временното класиране Залцбург остава начело с 29 точки, като се намира на три пред втория ЛАСК Линц. Щурм Грац е на 5-а позиция със 17 точки, като в последните си 5 шампионатни срещи постигна само една победа.