Десподов герой! Носи победа на ПАОК в Хелзинки!

0
despodov

Новата придобивка на ПАОК Кирил Десподов вкара гол и направи асистенция за Констадинос Кулиеракис, а солунският тим победи с 3:2 ХИК в Хелзинки. Мачът бе първи от група G на Лигата на Конференциите.

Домакините откриха в 35-ата минута чрез Бурейма Хасан Банде. Кулиеракис вкара за 1:1 в 55-ата. Десподов направи пълен обрат в 81-вата минута. В 4-тата минута на добавеното време Брандон Томас се разписа след подаване на Тайсон за 1:3. Домакините вкараха в 99-ата минута от дузпа за 2:3 чрез Боян Радулович.Десподов почна по-непривичната за него позиция отляво, тъй като по десния фланг игра перлата на черно-белите Андрия Живкович, който бе заменен от Тайсон. Сърбинът е най-високо котираният футболист на ПАОК и наскоро парафира нов контракт с клуба до 2027 г.

В другия мач от групата Айнтрахт, който в плейофите на турнира елимиинира българския Левски, спечели с 2:1 срещу Абърдийн.