Deja vu: Левски удари Царско село с познати резултат и голмайстори! Този път без инфаркти (ВИДЕО)

0
-
-

Левски победи Царско село в мач от XVII кръг на efbet Лига. На „Виваком Арена Георги Аспарухов“, „сините“ се наложиха с 2:0. Любопитно е, че първият двубой между двата отбора завърши при същия резултат, а освен това и голмайсторите бяха същите – Найджъл Робърта и Станислав Иванов. За разлика от предния път, когато успехът за тима от „Герена“ дойде в последните минути, този път инфарктни ситуации нямаше и попаденията паднаха още до почивката. С успеха си днес, възпитаниците на Петър Хубчев си върнаха второто място във временното класиране, изпреварвайки с 2 точки Локомотив (Пловдив).

Първият точен удар в мача бе отправен чак в 22-ата минута. Найджъл Робърта стреля от малък ъгъл, без да успее да затрудни стража на гостите.

Левски поведе в 27-ата минута. Паулиньо пусна на границата на наказателното поле към Станислав Иванов, който залъга защитник на съперника и стреля покрай Пласид. Мартин Кавдански бе на път да изчисти току пред голлинията, но Найджъл Робърта застана на пътя на топката, пращайки я в мрежата за 1:0.

180 секунди по-късно Алар бе изведен сам срещу вратаря и стреля по диагонала. Пласид обаче успя да избие. В ситуацията бе маркирана засада на нападателя, каквато нямаше.

В 39-ата минута „сините“ удвоиха аванса си. Хали Тиам изведе вляво на наказателното поле Дени Алар. Австриецът пусна успоредно на голлинията към Станислав Иванов, който засече от движение, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

Царско село стигна до първия си точен удар след час игра. Йордан Минев центрира в наказателното поле, Уесли Ната засече с глава, насочвайки в долния ляв ъгъл. Миятович обаче плонжира и изби в корнер.

120 секунди по-късно Станислав Иванов получи в наказателното поле и стреля, но не не успя да затрудни Пласид.

В 74-ата минута Царско село можеше да върне интригата в мача. След остро центриране в наказателното поле, влезлият като резерва Каргас насмалко да забоде топката в собствената си врата. Миятович обаче успя със страхотен рефлекс да избие в корнер.

В 84-ата минута „сините“ можеха да стигнат до класическа преднина. Паулиньо бе оставен непокрит в наказателното поле. Ударът на бразилеца обаче бе избит с крак от Пласид. При добавката пък Хали Тиам не улучи вратата.