Дебютен гол дари победата на Локо (Пд) в „железничарското“ дерби (ВИДЕО)

0
lokomotiv plovdiv otbor
Снимка: lokomotivpd.com

Локомотив (Пд) победи Локомотив (Сф) в мач от XXI кръг на efbet Лига. На „Лаута“ „смърфовете“ се наложиха с 1:0. Единственото попадение в „железничарското“ дерби бе дело на Ерик Сорга, което бе и дебютно за него за водения от Александър Томаш тим.

След по-малко от 180 секунди игра Димитър Илиев изведе Бабакар Дион сам срещу вратаря. Ударът на последния обаче бе слаб и право в Гайе.

В 26-ата минута шутира по диагонала неособено голям ъгъл. Гайе плонжира и изби.

120 секунди по-късно Ненов стреля директно от фал, но малко над вратата.

В 38-ата минута шут на Джовани от наказателното поле мина над напречната греда.

Локомотив поведе в 58-ата минута. Джовани даде извеждащ пас вляво от вратарското поле, откъдето Петър Витанов отправи удар по диагонала. Топката мина между краката на Гайе и отиваше в мрежата му. На самата голлиния обаче хвърлилият се на шпагат Ерик Сорга я докосна и по този начин неговото име бе записано за голмайстор – 1:0.

В 79-ата минута Витанов стреля от въздуха от 12-13 метра. Топката мина през куп от играчи, но въпреки това Гайе показа чудесен рефлекс и успя да избие.

В 86-ата минута шут на Матеус от границата на наказателното поле профуча на сантиметри от дясната греда.

В заключителните секунди Станислав Костов бе близо до изравняването, но топката мина покрай вратата.