Дават на Кабаков Лудогорец – Левски?

0
-
-

Георги Кабаков е фаворит да ръководи неделния двубой между Лудогорец и Левски, твърди „Тема спорт“. Мачът е пряк сблъсък за първото място в класирането. Преди кръга разградчани са лидер в шампионата и имат точка повече от „сините“. Сред опциите пред Съдийската комисия е да дадат наряд за напечената среща и на опитния Станислав Тодоров.

Кабаков и Тодоров не са ръководили двубои на двата отбора в предишните три кръга. Част от останалите ни елитни рефери вече го направиха – Николай Йорданов, Ивайло Стоянов и Никола Попов надуваха свирката на срещи на „орлите“, а Радослав Гидженов, Драгомир Драганов и Волен Чинков имаха наряди в срещи на столичани.
Георги Кабаков свири през седмицата мача от Шампионската лига между Реал Мадрид и Брюж на „Сантиаго Бернабеу“, който завърши 2:2. Това е международно признание и показва, че той върви напред в европейската ранглиста на арбитрите. За последно Кабаков води двубой на Левски на 1 септември, когато „сините“ излязоха в дербито срещу ЦСКА-София. В него възпитаниците на Петър Хубчев дръпнаха с 2:0 още преди да са изминали 20 минути. През второто полувреме обаче „червените“ натиснаха и в крайна сметка стигнаха до равенството.