Дания с достойна загуба от Белгия (ВИДЕО)

-
-

Дания посрещна Белгия в мач от група „С“ на Евро 2020 загуби с резултат 1:2. В битката на стадион Паркен в Копенхаген 3-те точки отидоха при белгийците. Възпитаниците на Каспер Хюлман остават последни в групата, а Роберто Мартинес си осигури добра преднина пред останалите.

Дания започна с феноменален старт като само 2 минути им отнеха да поведат лидера в групата. След добра комбинация в средата на терена Поулсен се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и не сгреши за 1:0. „Червените дяволи“ веднага отговориха с атака, която завърши с удар в ръцете на Шмайхел. Датчаните продължиха да притесняват белгийците с високата си игра, а Куртоа се наложи да се намесва още два пъти.

В 11-ата минута мачът беше спрян за аплодисменти към Кристиан Ериксен, който претърпя инфаркт в предишния мач на Дания.

В 13-ата минута се откри нов шанс пред „червения динамит“ като голмайсторът Поулсен направи добро центриране към Дамсгаард, но ударът му не бе чак толкова добър.

В 16-ата минута Брейтуайт притесни Куртоа с удар с глава, който мина близо до страничната греда.

Белгия се опита да отговори на натиска на домакините с извеждащи подавания към Лукаку, които се оказваха неуспешни.

В 28-ата минута Дания не успя да се възползва от центриране след нарушение близо до наказателното поле, но минута по-късно последва второ такова, което бе право в ръцете на Куртоа.

След половин час игра дойде ред и на първия ъглов удар за белгийците, който не бе заплаха за Шмайхел.

В 35-ата минута Дамсгаард добре финтира двама от защитниците на Белгия, след което отправи удар по земя, който мина на косъм от страничния стълб.

Възпитаниците на Роберто Мартинес успяха да преместят играта в половината на противника като в 42-ата минута Лукаку направи добър рейт с топката, но не успя да завърши атаката. Последва центриране след нарушение на за гостите, което отново не се получи.

В добавеното време на първото полувреме добър пробив на Брейтуайт завърши с удар и рикушет, но не в рамките на вратата.

Отборите се оттеглиха на почивка със заслужен аванс от 1:0 за домакините.

Още на полувремето Кевин де Бройне влезе в игра на мястото на Денайър.

В 48-ата минута Дания отово стартира с удар от страна на Дилейни, който беше отразен от вратаря на Белгия.
Последва и атака за гостите Мюние се оказа на позиция да стреля с глава, но топката мина високо над вратата.

В 52-ата минута опит на Лукаку да играе сам след добро извеждащо подаване на Де Бройне, но бе спрян от Мееле.

В 55-ата минута бързината на Лукаку и класата на Де Бройне си оказаха влияние като само с няколко подавания объркаха защитата на датчаните и Т. Азар бележи за 1:1.

Белгийците се събудиха и продължиха да притесняват домакините. В 59-ата минута Мартинес прибягна до втора и трета смяна като на мястото на Дендонкер влезе Витсел, а Азар се появи вместо Ферейра.
Хюлман също не закъсня с промените. На мястото на голмайстора Поулсен се появи Ньоргард, а вместо Вас влезе Ларсен.

В 69-ата минута Дамсгаард получи жълт картон за симулация в наказателното поле.

В 71-ата минута Де Бройне се записа в списъка с голмайсторите след асистенция на Азар за резултата 1:2.

Селекционерът на Дания прибягна до нови две смени в 72-ата минута. Корнелиус и Йенсен влязоха на мястото на Дамсгаард и Дилейни.

В 75-ата минута се откри добра възможност за Брейтуайт, който стреля, но Куртоа бе готов и отрази удара. Веднага след това Белгия отвърна с атака, в която отново Де Бройне и Лукаку бяха в основата, но тя завърши с добра намеса на Шмайхел.

В 82-ата минута жълт картон за Йенсен, който спря аката на Белгия по фланга.

В 84-ата минута Брейтуайт изпусна страхотна възможност за гол след остро центриране в наказателното на гостите. Каспер Хюлман извърши и последната си смяна като извади Яник и пусна на негово място Сков Олсен.

В 87-ата минута Брейтуайт бе на косъм от гола след изстрел с глава, който удари горната греда.
Сериозно нарушение в 94-ата минута в полза на Дания бе последния шанс за домакините, което доведе до контраатака.

Датчаните продължиха с опитите да се върнат в играта, но резултатът остана 1:2 в полза на белгийците.