Дания не успя да се отърси от шока с Ериксен! Пропусна дузпа и загуби от Финландия (ВИДЕО)

0
Снимка: uefa.com

Дания загуби от Финландия в мач от група „В“ на ЕВРО 2020. На стадион „Паркен“ домакините отстъпиха на своите гости с 0:1.

Двубоят премина под знака на драмата. В края на първото полувреме голямата звезда на Дания – Кристиан Ериксен – колабира на терена, което наложи намесата на медицински екип. Лекарите веднага се притекоха на помощ и започнаха да правят сърдечен масаж на футболиста, който изгуби съзнание. Медицинските лица имаха нужда от близо десет минути, за да окажат лекарска помощ на Ериксен. В това време всички играчи на датчаните бяха заобиколили своя съотборник, за да не могат камерите и хората по трибуните да виждат какво се случва. След като бе качен на носилка, Ериксен бе транспортиран извън терена, отново заобиколен от датските футболисти, които също бяха направили своеобразен параван от плат.

По-късно бе официално обявено, че Ериксен е в болница, в стабилно състояние. След голямо прекъсване пък съперниците решиха мачът да се доиграе.

Въпреки тоталното си превъзходство от началото на двубоя, датчаните инкасираха попадение в 60-ата минута. След центриране пред вратарското поле, връхлитащият Йоел Похинпяло засече с глава за 0:1.

В 74-ата минута Дания имаше великолепна възможност да изравни, след като получи право да изпълни дузпа за фал на Араюри срещу Поулсен. Ударът на Хойберг от бялата точка обаче бе уловен от Храдецки.