Дани Младенов и Камбуров не могат да спрат да вкарват! Етър удари Берое в края (ВИДЕО)

0

Етър стигна до първата си победа в efbet Лига. Великотърновци се наложиха като домакини на Берое с 2:1. За успехът спомогна и фактът, че гостите играха 20 минути с човек по-малко, след като Иван Бандаловски бе отстранен с червен картон.

В 33-ата минута Етър поведе. Светослав Ковачев отляво, Виктор Генев странно защо остави топката да мине покрай, а Даниел Младенов от границата на вратарското поле не сгреши за 1:0. Така той записа осмия си гол от началото на първенството.

120 секунди по-късно „виолетовите“ по чудо не удвоиха аванса си. Ивайло Димотров засече отблизо успореден пас отляво, но Перниш с невероятен рефлекс спаси.

В 40-ата минута пък Берое се размина на сантиметри с попадението. Камбуров намери на границата на наказателното поле Яя Меледже. Последният стреля много технично, но Христо Иванов се разпъна максимално и докосна топката, колкото да я прати в лявата греда.

В 68-ата минута Камбуров пропусна невероятно положение. Успореден пас отляво го намери непокрит в близост го вратата, но голмайсторът прати топката над напречната греда.

В 71-ата минута Берое остана с 10 души. Иван Бандаловски фаулира Крум Стоянов, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

В 73-ата минута неостаряващият голмайстор Камбуров се реваншира за пропуска си малко по-рано. След центриране отляво, той засече с глава, пращайки топката точно под гредата за 1:1.

Малко след това Светослав Ковачев мина като на парад през няколко играча на Берое, остана очи в очи с Перниш, но вратарят успя да избие с крак.

В 89-ата минута Етър стигна до победата. Кольо Станев проби отдясно и намери чудесно Милчо Ангелов. Нападателят пък от непосредствена близост не сгреши за 2:1.

В даденото продължение Камбуров можеше да изравни, но ударът му фаул премина до лявата греда.