Да видиш ти! Петев няма загуба от ЦСКА и ЦСКА-София!

0
cska otbor
Снимка: cska.bg

Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев в неделя ще срещне тим от стадион „Българска армия“ за седми път в първенството. Столът на специалиста се клати доста силно и изходът на предстоящия двубой може да наклони решението за неговото бъдеще. Добрата новина за треньора обаче е, че досега той има много позитивен баланс срещу армейците, като не е губил нито веднъж от тях в шампионата. В 6 мача е регистрирал 3 победи и 3 равенства срещу най-успешния български клуб. Любопитно е, че Лудогорец е бил по-добрият отбор на терена само в един от тези двубои (1:0 на 22 септември 2012 г.), а в някои имаше голям късмет да се размине с поражение, пише „Тема спорт“.

Такава например беше първата победа на Петев над ЦСКА, чрез която Лудогорец стигна до дебютната си шампионска титла на България. На 23 май 2012 г. в Разград армейците се нуждаеха от точка в последния кръг, за да вземат златните медали, като удариха три греди, но в крайна сметка гол на Мирослав Иванов от фаул бе достатъчен да хвърли орлите на Петев в делириум.

В първия си сблъсък с червените на 28 ноември 2011 г. специалистът също се размина щастливо със загубата, след като през първото полувреме тимът му бе сгазен на „Армията“ през първото полувреме и имаше късмет, че губи само с 0:2 до почивката. В последните 5 минути на срещата обаче Кишада и Иван Стоянов донесоха равенството на Лудогорец.

Второто гостуване на Петев в Борисовата градина бе на 11 април 2013 г. и завърши 0:0, а следващата му визита там дойде цели 10 години по-късно.

На 30 април тази година ЦСКА-София посрещна орлите като лидер в класирането. В здрав и нервен мач армейците, водени от Саша Илич, имаха повече доводи за победата, пропуснаха две чисти ситуации чрез Морено и Гарсес, а съдията Кабаков прибързано прекъсна игровите действия за над 15 минути заради поведението на феновете. Непосредствено след подновяването Тиаго след корнер отбеляза за Лудогорец с единствения точен удар на тима в срещата и го изведе на върха в таблицата.

Три седмици по-късно вече при разменени роли разградчани бяха удовлетворени от равенството 2:2 с армейците у дома. Така с хикс и измъчена победа в преките мачове Петев вече два пъти измъкна титлата под носа на ЦСКА-София.

Треньорът все пак има загуба от „червените“, но в турнира за купата. На 31 октомври 2012 г. въпреки скандалното съдийство на Христо Ристосков ЦСКА, воден от Стойчо Младенов, печели с 2:1. И макар че орлите побеждават в реванша в София с 1:0, са отстранени от надпреварата.