Чутовна драма! Защитник прати Аржентина в делириум в последния момент (СНИМКИ)

0
argentina nigeriq 2

Аржентина се класира за 1/8-финалите на Мондиал 2018, където ще срещне Франция. „Гаучосите“ стигнаха до елиминационната фаза по изключително драматичен начин. Те се наложиха с 2:1 над Нигерия, като победното попадение падна само 240 секунди преди края на редовното време. Негов автор стана централният защитник Маркос Рохо, който прати в делириум цяла Аржентина.

Аржентина започна по-активно срещата. Това даде резултат в 14-ата минута. Банега намери в наказателното поле Меси, който с удар по диагонала прати топката в мрежата за 1:0.

„Гаучосите“ можеха да удвоят аванса си в 34-ата минута. Меси изпълни хубави фаул, вратарят на Нигерия успя да докосне топката и тя се отби в гредата.

В 51-ата минута Нигерия изравни. След изпълнение на корнер, Масчерано задържа Леон Балогун, за което Джунейт Чакър отсъди дузпа. Последвалата консултация с ВАР затвърди решението на съдията, а Виктор Моузес бе безупречен от бялата точка за 1:1.

В 77-ата минута Рохо игра с ръка в собственото си наказателно поле. След бурни претенции от нигерийците, Чакър поиска нова помощ от ВАР. Решението му обаче бе, че играта с ръка е неумишлена и не последва втори 11-метров наказателен удар за „Суперорлите“.

Драмата настъпи 4 минути преди края на редовното време. След центриране отдясно на Меркадо в наказателното поле, Маркос Рохо засече от въздуха, пращайки топката в долния ляв за 2:1.