Чутовна драма в 94-ата минута: Марица обърна Нефтохимик в 7-голов трилър! Феновете с нов залп по собственичката (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Марица постигна изключително драматична победа над Нефтохимик в мач от III кръг на Втора лига. На стадион „Лазур“ в Бургас пловдивчани стигнаха до успех с 4:3, след като 10 минути преди края изоставаха с 2:3.

Любопитно е, че старши треньорът на „шейховете“ не бе на резервната скамейка, като причината за това е неясна. Той се появи на стадиона четвърт час след първия съдийски сигнал, но се качи на трибуните. Поне засега раздяла с него от клуба не е обявена.

Феновете на Нефтохимик пък хвърлиха поредния си залп по адрес на собственичката на клуба – Анелия Златкова. Те опънаха голям транспарант с красноречивия надпис: „Златкова вън!!!“.

Нефтохимик започна ударно и поведе след по-малко от 240 секунди игра. Калоян Стефанов стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на Димитър Аврамов и влетя в мрежата за 1:0.

В 29-ата минута бургазлии удвоиха преднината си. Аврамов се засуети в собственото си наказателно поле и не успя да изчисти, Сибил Карагьозов му отне топката и останал очи в очи с Николов не сгреши за 2:0.

Марица стигна до гол в 38-ата минута. Марчев центрира отдясно, а Станислав Маламов засече с глава за 2:1.

Нефтохимик възстанови аванса си от две попадения след час игра. Димитър Законов бе изведен зад отбраната на гостите. Той преодоля излезлия да го пресрещне на границата на наказателното поле вратар, след което без проблеми насочи в опразнената врата за 3:1.

В 68-ата минута Марица върна интригата. След центриране от корнер и неумело излизане на Петър Рахнев, Величко Величков с глава прати топката в мрежата за 3:2.

Пловдивчани изравниха в 81-ата минута. Петър Рахнев направи фатална грешка, неуспявайки да улови елементарна топка. В последствие кълбото стигна до бившия нападател на Черноморец – Мариян Тонев, който го прати в мрежата за 3:3.

Марица стигна до инфарктната победа в 94-ата минута. Мариян Тонев бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият бе безапелационен за крайното 3:4.