Чутовна драма! Славия повали 10 от ЦСКА 1948 в 97-ата минута с дузпа (ВИДЕО)

0
Снимка: ЦСКА 1948
-
-

Славия победи ЦСКА 1948 в мач от VI кръг на Първа лига. На стадиона в „Овча купел“ възпитаниците на Златомир Загорчич се наложиха с 2:1. „Белите“ поведоха през първото полувреме. През второто пък „червените“ останаха с човек по-малко, но въпреки това успяха да изравнят. Домакините обаче стигнаха до успеха в 97-ата минута от дузпа, с което се изкачиха на върха в класирането.

ЦСКА 1948 можеше да поведе след малко повече от 120 секунди игра. Денислав Александров изведе Георги Русев, който преодоля защитник на домакините и остана сам срещу вратаря. Ударът му по диагонала обаче срещна лявата греда.

Славия поведе в 30-ата минута. Андреа Христов центрира отдясно. Радослав Кирилов пък засече от границата на вратарското поле за 1:0.

В 41-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Пиргов. Главният съдия Владимир Вълков подмина ситуацията, която бе разгледана след това и с ВАР, но решението му остана непроменено.

В 55-ата минута дойде още една неприятна новина за гостите. Ангел Лясков стъпи накриво при един скок за висока топка и трябваше да бъде заменен принудително. На негово място влезе Костадин Илиев, който обаче няма да запомни с добро включването си. Младокът си изкара два бързи жълти картона и трябваше да напусне терена.

Все пак в 73-ата минута гостите успяха да изравнят резултата. Удар от близо 30 метра на Георги Ангелов не остави шансове на Вуцов.

В 95-ата минута Славия получи право да изпълни дупза. 120 секунди по-късно, след разглеждане с ВАР, от бялата точка Радослав Кирилов бе безапелационен за 2:1.