Чутовна драма под Околчица: Лудогорец би в 97-ата минута! 18-годишен вкара на „орлите“ (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи в чутовна драма Ботев (Враца) в мач от XXII кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица шампионите стигнаха до трите точки след победа с 2:1. Попадението на успеха падна в 7-ата минута на даденото продължение на мача. Така „орлите“ дръпнаха с 6 точки пред втория в класирането ЦСКА-София. Двубоят трябваше да се проведе вчера, но заради заснежения терен, който и днес бе много тежък, бе отложен с 24 часа.

В самото начало на мача Текпетей стреля от дистанция, без да успее да затрудни Костов.

След само 150 секунди игра, обаче Ботев (Вр) шокира шампионите. Мартин Николов центрира отляво. Навършващият днес 18 години Мирослав Маринов пък засече от границата на вратарското поле за 1:0.

Лудогорец можеше бързо да изравни. В 12-ата минута Десподов центрира от корнер. Шоу засече с глава, но топката срещна дясната греда.

Това обаче се случи 240 секунди по-късно. Десподов центрира от ъглов. Домакините на няколко пъти не успяха да изчистят и след кратка суматоха, Алекс Сантана почти от голлинията прати топката в мрежата за 1:1.

В следващите минути последваха неточни удари на Сотириу и Каули. На отсрещната врата пък Падт улови шут на Юлиан Ненов.

В 28-ата минута Десподов центрира от фал. Сантана засече от въздуха пред вратарското поле, но прати топката високо над напречната греда.

240 секунди по-късно Текпетей отправи коварен удар от неудобна позиция. Костов обаче успя да избие пред голлинията.

В началото на втората част Каули шутира опасно от дъгата пред наказателното поле. Костов обаче с отличен рефлекс успя да избие с една ръка в корнер.

В 59-ата минута Десподов нанесе опасен удар в долния десен ъгъл на вратата, който Костов изби. Недялков стигна до топката и я върна на границата на вратарското поле. Сотириу засече от движение, но на сантиметри от дясната греда.

В 70-ата минута Алекс Сантана стреля от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча до левия страничен стълб.

В 76-ата минута Ботев по чудо не поведе за втори път в мача. След центриране от корнер, Василев шутира по земя. Вердон опита да парира удара, но вместо това бе на път да си вкара автогол. За негов късмет обаче, топката „облиза“ лявата греда, излизайки в нов ъглов удар.

В 1-ата минута на даденото продължение Недялков центрира отляво. Сотириу засече с глава, но Костов изби от голлинията в корнер.

Голямата драма настъпи в 7-ата минута на допълнителното време. Падт изрита топката напред. Домакините не успяха да изчистят. Пиерос Сотириу си поведе с гърди и от ъгъла на вратарското поле прониза Костов за крайното 1:2.