Чутовна драма на „Коритото“: Спартак (Вн) загуби от Славия с автогол в 93-ата минута (ВИДЕО)

0
Снимка: Фейсбук

Спартак (Варна) загуби изключително драматично от Славия в мач от I кръг на Първа лига. На “Коритото” във Варна „белите“ стигнаха до победа с 1:0 с автогол в 3-ата минута на добавеното време на срещата. Това бе първи двубой за “соколите” в родния футболен елит след 13-годишно отсъствие.

В 10-ата минута Ахмедов отправи мощен удар от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче профуча над вратата.

В 20-ата минута Радослав Кирилов отправи опасен изстрел от наказателното поле, но вратарят на домакините изби.

Спартак отговори скоро след това с удар на Черненко, уловен от Вуцов.

В 29-ата минута Минчев шутира силно от сериозна дистанция, но над напречната греда.

В 44-ата минута Ахмедов засече с глава центриране на точката за изпълнение на дузпа. Топката влизаше от вътрешната страна на дясната греда, но Дичевски се разтегна максимално и успя да избие.

В 55-ата минута Спартак можеше да поведе. След късо разиграване от корнер и центриране на задна греда, Янчо Андреев засече мощно от воле, но покрай лявата греда.

120 секунди преди края на редовното време Славия по чудо не стигна до гол. Галин Иванов шутира мощно от фал от границата на наказателното поле. Дичевски обаче със страхотна намеса изби от голлинията.

В 3-ата минута на даденото продължение Славия стигна до успеха. Ертан Томбак бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му срещна лявата греда, но топката срещна засилилият се футболист на домакините Сами ел Анаби и влетя в мрежата за 0:1.