Чудесен Созопол обърна Лудогорец в 5-голово шоу

0
-
-

Созопол постигна втора победа във Втора лига, при това срещу един от челниците в класирането – Лудогорец 2. На стадион „Арена Созопол“, „небесносините“ на два пъти изоставаха в резултата, но в крайна сметка стигнаха до успех с 3:2.

Лудогорец поведе още в 7-ата минута. Мариян Димитров фаулира в наказателното поле Георги Чукалов, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Цветослав Петров бе точен за 0:1.

Домакините отговориха моментално и в 14-ата минута равенството бе възстановено. Цветомир Тодоров направи 1:1 с директен удар от фал.

В 58-ата минута „орлите“ отново излязоха напред в резултата. Контраатака на гостите бе завършена точно от Илкер Будинов за 1:2.

Само 240 секунди по-късно обаче Созопол отново изравни. За нарушение в наказателното поле срещу Цветомир Тодоров, Петър Кузев отсъди 11-метров наказателен удар, превърнат в гол от Диян Молдованов – 2:2.

В 70-ата минута възпитаниците на Маргарит Димов стигнаха до пълен обрат. След чудесна контра, Иван Колев се разписа за 3:2.

В 90-ата минута пък авторът на победното попадение получи втори жълт и съответно червен картон.