Чилика носи победа на Монтана(СНИМКИ)

0

Мирослав Антонов-Чилика се превърна в златния жокер на Монтана при домакинската победа с 2:0 над Струмска слава (Радомир). 33-годишният таран започна двубоя на пейката, влезе като резерва в 61-та мин. на мача, пет по-късно откри резултата, а в 86-та мин. при негов удар топката се отби от гредата и при добавката Тони Тасев я върна в мрежата. Между двата гола Антонов бе фаулиран в пеналта, но главният съдия Иван Пенчев не даде дузпа.
Двубоят се игра в половината на гостите, но нападателите на домакините изтърваха няколко изгодни ситуации пред вратата на Слави Петров. Най-чистата преди почивката бе създадена в 16-та мин., когато Валери Петров намери Сергей Георгиев в пеналта, но той стреля покрай вратата.
През второто полувреме започна с пропуск на Борислав Балджийски. В 66-та мин. Галин Ташев центрира от ляво, Антонов бе оставен непокрит и за него не бе проблем да вкара първия си гол за сезона. Гостите застрашиха за първи път във вратата на Васил Симеонов в 76-та мин., но стражът на монтанци спаси удара на Борислав Николов. Четири минути по-късно Тони Тасев навърза двама защитници на радомирци, но стреля над вратата. Малко след образцова атака на Монтана завърши с удар в лявата греда на Мирослав Антонов, но топката се върна у Тасев и той оформи крайни резултат.