0
640 142860
-
-

Лидерът в „А” ОФГ Чико-Бунара победи с 3:1 комшиите си от Брацигово в най-интригуващия мач от 19-тия кръг на шампионата.
Срещата завърши преди минути на стадион „Георги Михайлов – Бунара”, а след нея разликата между двата отбора нарасна на 20 точки в полза на бяжани.
Макар и лишени от голямата си звезда в нападението Явор Въндев, домакините наложиха доминация над противника си през цялата първа част.
Тя се изразяваше в бързи разиграванията в средата на терена, пробиви и дублирания по фланговете, завършващи в опасни центрирания в пеналта на вратаря Петър Стоичков.
Превъзходството на Чико получи материален израз в 35-та минута, когато при едно мелле пред вратата на Брацигово най-съобразителен се оказа Заро Гулачки, отбелязал за 1:0.
След почивката Чико смени тактиката като издърпа линията на защитата си с 20-30 метра и даде възможност на гостите да вземат инициативата. Бяжани обаче правеха мълниеносни контри, които вещаеха опасности за ариергарда на Брацигово.
Така в 59-та минута Георги Василев излезе на огнева позиция и отблизо насочи топката в незащитения от Петър Стоичков ляв ъгъл за 2:0.Брацигово все пак се върна отчасти в мача 10 минути по-късно, когато след перфектно изпълнен фаул, безспорно най-класният играч на гостите Георги Какалов не остави шансове на Станислав Томов, бележейки за 2:1.
С този гол обаче свършиха добрите новини за гостите. Малко след това Какалов получи контузия и бе сменен.
Чико реши всичко в 71-та минута, когато коопродукция на Георги Василев и Георги Мечечиев доведе до майсторски гол на последния – 3:1 и доиграване на мача.
Попадението на Мечечиев имаше и емоционален нюанс – само до преди няколко месеца той беше треньор на Брацигово и един вид наказа бившият си тим.
Победата на Чико бе под номер 17 от началото на сезона, а Брацигово записа 5-та загуба и остава твърдо 6-ти.