ЧФР писа „слаб“ на ЦСКА-София насред „Васил Левски“

0

ЦСКА-София загуби първия си мач от груповата фаза на Лига Европа. На националния стадион „Васил Левски“, „червените“ отстъпиха с 0:2 на румънския ЧФР Клуж.

ЦСКА-София можеше да поведе след малко повече от 120 секунди игра. Георги Йомов получи вляво от наказателното поле, нахлу в него и стреля по диагонала. Стражът на гостите обаче плонжира и изби с една ръка.

В 7-ата минута „червените“ пропуснаха ново положение. Защитник на ЧФР върна слабо към своя вратар. Али Соу пресече и стреля. Балградеан обаче спаси.

180 секунди по-късно Санкаре нанесе удар пред дъгата на наказателното поле, насочвайки топката в долния ляв ъгъл на вратата. И в този случай обаче стражът на румънците бе на мястото си и улови сигурно.

В 19-ата минута дойде и първата възможност за ЧФР. Паун пред наказателното поле и стреля. Топката рикошира в „червен“ футболист и прехвърли Бусато, но и вратата, излизайки в корнер.

В 24-ата минута Али Соу за сече с глава центриране отдясно, но право във вратаря.

След половин час игра Паун пробва далечен изстрел, който обаче не затрудни Бусато.

В 35-ата минута Клуж прати топката във вратата на Бусато. Попадението обаче бе отменено заради нарушение в атака на футболист на гостите.

ЧФР Клуж поведе с първото си по-сериозно положение в мача. В 52-ата минута гостите разиграха късо от корнер, последва центриране в наказателното поле, което бе засечено неспасяемо с глава от Рондон за 0:1.

В 69-ата минута Али Соу бе изведе сам срещу вратаря. нападателят обаче си поведе ужасяващо топката и тя излезе в аут.

В минута ЧФР Клуж удвои аванса си. Юнус Санкаре фаулира в наказателното поле Дебелюх, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Чиприян Дяк бе безапелационен за 0:2.

До края на мача ЦСКА-София опита натиск, но така и не стигна до нищо по-сериозно пред противниковата врата.