„Червено“ крило за сефте с цял мач

0
Снимка: cska.bg

Въпреки че Стойчо Младенов се оплака, че реално в състава си има само три крила, дори липсата на повече опции на този пост досега не даваше шанс на едно от тях – Йоан Баи да играе цели мачове. Едва в Благоевград французинът престоя на терена през всичките 90 минути, отбелязва „Мач Телеграф“. Досега той имаше 12 изиграни мача, в които неизменно или влизаше като резерва, или беше сменян, след като е бил в стартовите 11. В Благоевград той се отчете с асистенция за гола на Мухар.

Интересното е, че в 80% от мачовете, в които той е прекарал над 70 минути на терена, все е успявал да се отчете с гол или асистенция. Единственото изключение бе победата над Царско село с 2:1, когато нито вкара, нито подаде за гол.

Общият му актив до тук е три гола и три асистенции. Попаденията си той реализира срещу ЦСКА 1948(4:2), Ботев Bp (пак 4:2) и Локо Пд (1:3), а подаде за гол при споменатата победа във Враца, както и в последните два кръга срещу Локомотив Сф и Пирин