„Червените“ в черна серия в първенството!

0
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София допусна трета поредна загуба за първенство като гост – от Лудогорец (0:1 на 27.02.2021), от Берое в Стара Загора (0:1 на 21.03.2021) и от Царско село край Околовръстното (1:2).

Срещу армейците беше отсъдена дузпа в трети пореден шампионатен мач, като и трите наказателни удара бяха реализирани, а отборът не успя да победи – загуба 0:1 от Берое под Аязмото (Мартин Камбуров), реми 1:1 с Арда на „Армията“ (Тонислав Йорданов) и сега поражение 1:2 от Царско село (Димитър Костадинов), пише „Тема спорт“.

18-годишният Мартин Смоленски за първи път започна като титуляр. Това се случи при 10-ия му мач за ЦСКА-София във всички турнири. Дотук той е участвал в 7 срещи за първенство (2 през 2018/19, 1 през 2019/20 и 4 през настоящия сезон) и 3 за купата. Аржентинецът Феде Варела пък изигра първи цял двубой за тима.

След последните издънки: Разкарват „червения“ капитан от „Армията“!

Срещу Царско село привлеченият през зимата нападател Бисмарк Чарлс отбеляза дебютния си шампионатен гол в петия си двубой за червените в Първа лига. Ганаецът, който на 26 май ще навърши 20 години, има и две попадения за купата – разписа се по веднъж срещу Черно море (3:1) и Ботев Bp (4:0).

Вратарят Густаво Бусато стана първият футболист на ЦСКА-София с повече от 2000 игрови минути в Първа лига през сезона.

„Червен“ ас увисна за два мача

Греъм Кери записа четвърта асистенция през кампанията – всичките са за първенство. Така ирландецът излезе на второ място по този показател след Тиаго, който е дал 6 голови подавания през 2020/21.

Средната голова успеваемост на ЦСКА-София в Първа лига продължава да пада – отборът вкарва по едва 1.29 попадения на мач (31 гола в 24 срещи).