„Червените“ с под 50% успеваемост при дузпите! Йомов без гол вече 25 мача

0
-
-

Срещу новака ЦСКА 1948, Жорди Кайседо стана третият футболист на ЦСКА-София, който пропусна дузпа през сезона в Първа лига. Преди еквадореца от бялата точка сбъркаха Тиаго – при 1:0 над Левски през есента, и Георги Йомов в мача с Етър тази пролет, спечелен също с 1:0. Този път обаче пропускът се оказа фатален и се стигна до загуба с 0:1.

Успеваемостта на червените от наказателен удар за първенство е едва 40%, като от отсъдените 5 дузпи в полза на тима са вкарани едва две – и двете от Кайседо, който бе точен срещу Монтана (6:0) преди месец и срещу Лудогорец (4:1) в плейофите.

Отлична новина за ЦСКА-София!

След близо 4 години и половина, ЦСКА-София отново записа две поредни загуби в шампионата. За последно тимът падна в последователни срещи в Първа лига през есента на 2016 година – 0:1 от Локо Пд на „Армията“ (29.10.2016) и 1:2 от Лудогорец в Разград (05.11.2016).

Серията на червените от 4 поредни победи на Националния стадион намери своя край. Преди уикенда отборът надделя над Рома в Лига Европа (3:1), в двете дербита с Левски (1:0 и 2:0) и срещу Арда във финала за купата (1:0). Последното поражение на „Васил Левски“ отново бе с 0:1 – от Йънг Бойс в ЛЕ.

Митко Митков участва в трети шампионатен мач през сезона. И трите пъти 20-годишното крило влезе като резерва и има 68 игрови минути, записани с Царско село (31), Арда (15) и новака в елита (22).

Роденият на 19 юли 2005-а вратар Алекс Божев за първи път попадна в групата за мач на мъжкия отбор. 15-годишният пловдивчанин започва в ДЮШ на Ботев Пд, после отива в ЦСКА-София, минава през ЦСКА 1948, за да се завърне отново на „Армията“ през март 2020 г.

Пенев с експериментален състав срещу Берое! Хвърля младо крило

Георги Йомов продължава да е без отбелязан гол за ЦСКА-София в първенството. 1366 минути, записани при 25 участия, не му бяха достатъчни, за да открие головата си сметка за червените в шампионата./ „Тема спорт“