„Червените“ продължиха тенденция срещу Черно море и вече еднолично са с най-стабилната отбрана

0
cska otbor
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София продължи тенденцията да не допуска гол срещу Черно море в първенството и вече в седми пореден двубой червените не вадят топката от мрежата си. В тези срещи армейците записаха 6 победи и един мач завърши при нулево равенство при голова разлика 9:0. За последно във вратата на червените се разписа Матиас Курьор при 1:1 на 12 септември 2020 година на „Тича“. ЦСКА-София не е допускал гол срещу Черно море в шампионатен мач вече 684 минути.

Защитата на армейците вече е едноличен лидер в подреждането за най-малко допуснати попадения. Червените отново не вадиха топката от мрежата си и за момента имат 14 инкасирани гола. Преди кръга те деляха първата позиция с Левски, но сините допуснаха две попадения при равенството 2:2 с ЦСКА 1948 в Бистрица.

Десният защитник на червените Иван Турицов изигра своя стотен мач в Първа лига. Бранителят стартира като титуляр срещу Черно, море, но бе заменен на почивката от Саша Илич. Всички двубои в елита са с екипа на ЦСКА-София. Дебютът му бе на 19 февруари 2019 година при домакинската победа с 2:1 над Ботев Враца, когато треньор на армейците бе Любослав Пенев.

Вратарят на червените Густаво Бусато записа 18-а суха мрежа в първенството. Лидер по този показател в шампионата е Пламен Андреев с 20. Армейците имат на сметката си 19, като една от сухите мрежи е на резервния страж Димитър Евтимов.

Тимът на Саша Илич продължи тенденцията да е по-резултатен през второто полувреме и най-вече в заключителните 15 минути на срещите. В този отрязък са peaлизирани 13 попадения.

Победа с 2:0 е вторият най-често срещан резултат през кампанията за ЦСКА-София. Това се е случвало в четири случая – по два пъти срещу Черно море и Славия. Най-много пъти – цели девет, червените са побеждавали с 1:0. Три пъти се е стигало и до успех с 4:0 – два пъти над Хебър и веднъж срещу Ботев Враца./ „Тема спорт“