„Червеният“ голмайстор търси първи гол за Еквадор в ключов мач

0
Снимка: cska.bg
-
-

Нападателят на ЦСКА-София Жорди Кайседо ще търси първия си гол за националния отбор на Еквадор в гостуването на Чили, пише „Тема спорт“. Ключовата световна квалификация е тази нощ от 2:15 часа. Домакините се намират на четвърта позиция в зона Южна Америка, на 4 точки зад Ла Три, които са трети. При победа Кайседо и компания ще дръпнат със 7 пункта на един от основните си конкуренти за участие на Световното първенство в Катар догодина.

Все още не е ясно дали селекционерът Густаво Алфаро ще заложи на тарана на ЦСКА-София за върха на атаката в отсъствието на голмайстор №1 на страната Енер Валенсия. В предишния двубой на Еквадор – домакинството на Венецуела (1:0), на тази позиция започна нападателят на ЛДУ Кито Джоркаеф Реаско. Кайседо се появи в 63-ата минута, но не се запомни с почти нищо. След срещата с последния в класирането, Алфаро изрази недоволството си от представянето на офанзивните си футболисти.