Червени картони, но без голове на Арда – ЦСКА 1948

0
-
-

Арда и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в мач от 29-ия кръг на Първа лига. Двата отбора не си вкараха голове, но завършиха мача с по 10 човека, след като Иван Коконов бе изгонен с директен червен картон в 64-ата минута, а Александър Александров за втори жълт картон в 84-ата минута.

С това равенство Арда си гарантира мястото в топ 4.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата Георги Димитров-Джеки.

Иван Коконов отправи удар от дистанция в 3-ата минута, но Никола Виденов се намеси решаващо и успя да спаси.

В 17-ата минута Денислав Александров стреля от пряк свободен удар, но Иван Караджов без проблем улови.

Иван Коконов отправи много опасен удар в 42-ата минута, но Никола Виденов плонжира и успя да избие в корнер.

ЦСКА 1948 можеше да поведе в резултата в 50-ата минута, но след удара на Борислав Дамянов, Иван Караджов успя да се намеси, а след това топката срещна левия стълб на вратата на Арда.

Спас Делев се звърна в игра в 59-ата минута. Той беше извън игра месец, тъй като се възстановяваше от контузия.

Иван Коконов извърши много грубо нарушение срещу Ангел Лясков в 62-ата минута. Първоначално Тодоров не показа жълт картон на играча на Арда, но бе привикан пред монитора, за да разгледа ситуацията с помощта на VAR. След като преразгледа ситуацията, Тодоров прецени, че трябва да изгони Коконов с директен червен картон.

Ангел Лясков направи добър пробив в 77-ата минута, след което си отвори пространство за удар в наказателното поле на Арда, но стреля в аут.

Едимар Жуниор се завърна в игра за Арда след продължително отсъствие заради контузия.

ЦСКА 1948 остана в намален състав в 84-ата минута, след като съдията Станислав Тодоров изгони за пресилен втори жълт картон Александър Александров.

Мартин Костадинов отправи удар в 89-ата минута, но Никола Виденов се намеси и спаси.

Арда е четвърти с 49 точки и има десет повече от петия ЦСКА 1948. Отборът от Кърджали не може да бъде изпреварен до края на шампионата.