„Червената“ селекция: Само Вилдсхют е титуляр! Баи е чуплив

0
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София се подсили с 5 нови попълнения за настоящия сезон. Все още е рано да се правят генерални оценки за качествата им, но има основи за първи такива в тази посока, пише „Мач Телеграф“. Те се осланят най-вече на решенията на двамата треньори, водили тима до момента в кампанията – Любослав Пенев и Стойчо Младенов.

Впечатление прави, че от петимата привлечени до момента, само за един може да се каже, че е титуляр за тима. Става дума за Яник Вилдсхют, който играе най-често отляво на атаката. Нидерландецът, за когото Норич преди 4 години е платил впечатляващите 8 500 000 евро, е започвал от първата минута всеки един мач на тима от началото на сезона. Той е 8 от 8, но във въпросните двубои крилото няма гол. Яник се е отчел само с една асистенция, дошла за попадението във вратата на Осиек в реванша с хърватите, завършил 1:1. Вилдсхют беше и най-близо до гол във вратата на Виктория, след като удари греда в Пилзен при индивидуален пробив. Той може и да започва като титуляр, но в 7 от осемте му мача с червената фланелка е бил заменян.

Другият с положителна оценка, на този етап е Йоан Баи. Французинът се вписа добре в отбора. Той дава скорост на ЦСКА-София по фланга и навярно щеше да е титуляр в сблъсъка срещу Виктория, ако не беше контузен. Крилото е взел участие в 50% от мачовете на тима през сезона, но останалите е пропуснал заради травми.

Оценката за Хамза Чатакович е по-скоро негативна, защото от него се очакваше повече. Той дойде в ЦСКА-София със статута на голмайстор на словашкия Тренчин, но с екипа на „армейците“ е доста далеч от попадение във вратата на съперника. Той е записал общо 6 мача за ЦСКА-София, но няма нито един пълен. В три от тях е бил резерва, а в останалите – сменен.

Финландецът Томас Лам е последното ново попълнение на „червените“. Той все още не е записал нито една минута за тима и няма как да му са дава, каквато и да е оценка.

Стигаме до Жуниор Нзила, който беше вторият трансфер на тима през лятото, а до момента е най-категоричният провал в селекцията. Халфът очевидно не влизаше в сметките нито на Любо Пенев, нито сега на Стойчо Младенов. Той е взел участие само в две срещи – едно полувреме срещу Лудогорец при разгрома 0:4 за Суперкупата и 1 минута при победата над ЦСКА 1948 в Първа лига с 4:2. По всичко личи, че французинът, който е под наем на „Армията“, може да бъде върнат на отбора му още през зимната пауза.