„Червен“ ас с ключова роля за победа на Конго

0
Снимка: cska.bg

Левият бек на ЦСКА-София Брадли Мазику изигра пълни 90 минути за Конго при равенството 1:1 като гост на Намибия в първия двубой от втората фаза на световните квалификации в зона Африка. Като титуляр за селекцията на треньора Пол Пут започнаха и нападателят на Лудогорец Мавис Чибота и бившият играч на Берое Гаюс Макута. Първият обаче бе заменен в 55-ата минута, а вторият – още на почивката.

Именно бранителят на армейците започна атаката при изравнителния гол на конгоанците, отнемайки топката в центъра на терена при бърза атака на Намибия, пише „Тема спорт“. Попадението на домакините пък дойде след статично положение през първата част. Следващата среща на Мазику и компания е във вторник срещу Сенегал.