0
blagotvoritelen turnir 13
-
-

Футболната академия на Черноморец (Бургас) класира и трите си отбора във втория кръг на турнира за Купата на БФС. Най-интригуващо беше при старшата възраст (родени 2002 година), където имаше градско дерби. При най-малките (родени 2006 г) пък Звездичка не оказа почти никаква съпротива. Юношите (старша възраст) на Черноморец, водени от Нено Ненов, се справиха с 3:1 като гости на Нефтохимик, въпреки че още в 10-ата минута изоставаха с 0:1.

Стилиян Станчев изравни за 1:1, а след него Христо Димов от Черноморец пропусна дузпа. Все пак той се реваншира, като вкара за 2:1, отнел топката от защитник на Нефтохимик. Централният нападател Йордан Томов вкара успокоителния гол за 3:1. Следващият съперник на „акулите“ е Бургас-Спорт, който отстрани Свети Никола (Бургас). При младшата възраст момчетата на треньора Росен Кавръков минават без игра, тъй като Свети Никола (Бургас) не пристигна за мача заради здравословни проблеми на няколко от момчетата. В следващия кръг те ще имат за съперник Нефтохимик.

При най-малките (родени 2006) акулите отнесоха с 5:0 Звездичка (Бургас), като доминираха през цялото време и можеха да се поздравят с по-изразителна победа. За момчетата на младия специалист Динко Господинов също предстои мач с Нефтохимик другата седмица. Срещите от 2-ия кръг ще се играят във вторник или сряда по решение на БФС-Бургас.

„Резултатите са добри, но нашата идея в школата на Черноморец е съвсем друга. Искаме момчетата да подобряват футболните си качества и да играят за емблемата от първата до последната минута във всеки мач. Затова работим усърдно всеки ден“, коментира шефът на школата на Черноморец (Бс) Нено Ненов. Академията на „акулите“ се гордее и с представянето на националния състезател Алекс Попов. Капитанът на набор 2005 се представи силно в мача на България с Казахстан на турнира в Албена и асистира за единствения и победен български гол.