Черноморец започна със загуба при завръщането си във Втора лига (СНИМКИ)

0
chernomoretz marek (45)

Черноморец Бургас загуби с 0:2 от Марек Дупница при завръщането си във Втора лига след осемгодишно отсъствие от професионалния футбол.

На двубоя на стадион „Лазур“ присъстваха Димитър Бербатов, Димитър Димитров – Херо, Алекси Желязков, Неделчо Матушев, кметът на града Димитър Николов, Милен Георгиев, Малин Орачев и Диян Петков.

Черноморец можеше да поведе в резултата в 24-ата минута, но Тодор Чаворски пропусна да реализира.

Марек поведе с 1:0 в 27-ата минута, когато Христо Каймакански бе изведен сам срещу вратаря на Черноморец и прати топката под плонжа на Димитър Тодоров.

Димитър Тодоров направи много добро спасяване в 33-ата минута, отразявайки опасния удар на Любомир Костов.

В 44-ата минута Даниел Гогов отправи много хубав удар от разстояние, след което вратарят Димитър Тодоров докосна топката и тя след това срещна напречната греда на вратата на Черноморец.

Марек вкара втори гол в 45-ата минута, когато Даниел Гогов вкара от пряк свободен удар.

Черноморец можеше да се върне в мача в 48-ата минута, но Даниел Иванов стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Димитър Тодоров направи страхотно спасяване в 59-ата минута след удара на Андон Гущеров.

В 80-ата минута нападателят на гостите Андон Гущеров излезе очи в очи с вратаря Димитър Тодоров. Нападателят на Марек не успя да обработи бързо топката и тя му бе избита от защитник на Черноморец.

Черноморец Бургас е домакин на Бдин Видин, а Марек посреща Монтана във втория кръг на Втора лига.