Черноморец взе ценна победа срещу Добруджа (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
chernomoretz dobrudja (77)
-
-

Отборите на Черноморец и Добруджа завършиха при резултат 1:0 за домакините на стадион Лазур в Бургас. По този начин бургазлии спечелиха много ценни точки и се утвърдиха на шесто място в класирането на Втора лига.  Срещата се игра пред около 3000 зрители, които изгледаха на живо мача. На двубоя присъства и популярният бургаски политик Константин Бачийски, чието името се спряга за бъдещ кмет на Бургас. Той окуражи акулите в предизвикателството им срещу тима от Добрич.

Резултатът бе открит от домакините още в третата минута. Венцислав Славов се оказа на стрелкова позиция и реализира след центриране отдясно и последвал рикошет в Стефан Трайков.

В 15-ата минута гостите без малко да изравнят. Стилян Николов финтира добре защитник в “синьо” и отправи силен шут от границата на наказателното поле. Димитър Тодоров обаче показа рефлекс и успя да улови. Малко по-късно “акулите” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от удобна позиция. Живко Петков стреля добре, но в аут. След това отново той с глава нацели гредата.

Мачът продължи с тактическо надиграване, но по-сериозни положения реално нямаше и пред двете врати.

Последваха минути, в които Добруджа опитваше да търси изравняване, но без да създава опасни положения. В 45-ата Преслав Йорданов отправи изстрел с глава, но вратарят на домакините Димитър Тодоров  спаси.

Втората част започна с положение пред вратата на Черноморец, но ситуацията не доведе до неговото материализиране.

В 54-та минута Шоколаров стреля силно от 30 метра, но много високо и неточно.

В 59-та Минута Димитров излезе на стрелкова позиция, но Димитър Тодоров спаси.

През тези минути Добруджа беше по-активният тим, но акулите се бранеха добре организирани и бързо се прегрупираха във фаза атака.

В 67-та минута Славов центрира остро от статично положение, но защитата на добричлии изчисти топката.

В 72-та минута голмайсторът Славов бе сменен от Тодор Чаворски.

В 78-та минута Осман опита удар с глава от трудна ситуация, но топката премина на 3 метра от вратата на Черноморец.

Малко след това Живко Петков бе съборен в наказателното поле на гостите, но не последва съдийски сигнал.

В 85-та минута Манев проби отляво и центрира, но Димитров изби с глава и ликвидира опасността.

В първата минута на даденото продължение Тодоров се намеси много решително в наказателното поле.

Веднага след това имаше разбъркване в полето на домакините, при което вратарят се намеси отново отлично.

В последната минута на продължението пък Аргилашки спаси опасен удар на домакините.