Черноморец взе морското дерби и се върна на върха на Югоизток(ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Черноморец гостува на Несебър в отложен мач от първенството на Трета лига – Югоизток и спечели очаквана победа с 2:1 над предпоследния в класирането. „Акулите“ отново се върнаха на първото място във временното класиране, изпреварвайки с една точка Марица. Срещата бе предавана директно в Kotasport.com.
Стоян Вълчев откри резултата в 8-та митута. Първият удар отблизо се отби в лявата греда и при добавката той не сбърка. До края на полувремето повече попадения не паднаха, но в началото на втората част Мариян Тонев в 49-тата минута реализира дузпа отсъдена за игра с ръка на Иван Христов. Чудесен мач за домакините изигра ветеранът Станислав Жеков, който покри огромно разстояние по целия терен. Отделно спечели и всичките си единоборства и беше като исполин в отбраната на Несебър.
Нестаряващият Трайо Грозев три минути преди края вкара с глава за домакините от Несебър след центриране отдясно. За нещо повече обаче нямаше време и акулите си тръгнаха с три точки от Несебър.