Черноморец удари Саяна в голово шоу, изпъстрено с обрати и истински шедьовър (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
chernomoretz saqna (12)
-
-

Черноморец победи като домакин Саяна в мач от XXXIV кръг на Трета лига – Югоизток. На стадион „Иван Притъргов“ „акулите“ се наложиха с 4:2. Освен с шестте попадения, двубоят бе украсен с два обрата и истински шедьовър на Стоян Мантаров, с който воденият от Слави Костенски тим поведе с 3:2. Срещата бе излъчена на живо от KotaSport TV.

Черноморец можеше да поведе в 37-ата минута. Венцислав Гюзелев обаче от чиста позиция в наказателното поле нацели напречната греда.

180 секунди по-късно „акулите“ все пак откриха резултата. Мирослав Манев проби мощно отляво, нахлу в наказателното поле и даде успореден пас, засечен на празна врата от Аризио Коща за 1:0.

Гостите започнаха по-активно втората част и стигнаха до обрат. В 50-ата минута Димитър Димитров се възползва от успоредно подаване и отблизо се разписа за 1:1.

Само 5 минути по-късно Спас Милушев от границата на наказателното поле порази долния десен ъгъл на вратата за 1:2.

Черноморец отговори светкавично и в 65-ата минута равенството бе възстановено. Миролсав Манев получи извеждащ пас в наказателното поле и с удар по диагонала прати топката в долния ляв ъгъл за 2:2.

Четвърт час преди края на редовното време дойде най-красивият момент в мача, довел до втори обрат. Стоян Мантаров засече центриране отляво със странична ножица, правейки вратаря на Саяна безпомощен за 3:2.

Във 2-ата минута на даденото продължение Мирослав Манев поднесе топката на празна врата на Венцислав Гюзелев, който оформи крайното 4:2.